Blogi > C. G. Jung (autor) > Elu teine pool

Elu teine pool

Jäägem delikaatseks ja ärgem rääkigem vanusest, kuid kui uskuda Facebooki statistikat, peaks suurele osale meie lugejatest kõlama tuttavlikult järgmine tsitaat C.G. Jungilt (kes elu teises pooles võimalikuks saavaid arenguid kõrgelt hindas). Ja kui mitte täna, siis kunagi tulevikus 🙂

Ilma igasuguse ettevalmistuseta asume me teele oma elu teise poolde. Või on kusagil neljakümne-aastaste jaoks mingid kolleegid, kes valmistavad neid ette eesootava elu ja selle nõudmiste tarvis, justnagu tavalised kolleegid teevad noortele inimestele sissejuhatuse maailmateadmistesse? Ei, me astume täielikult ettevalmistamata elu pärastlõunasse; hullemgi veel – seda tehes eeldame ekslikult, et senised tõed ja ideaalid teenivad meid samal moel edasi. Aga me ei saa elada elu pärastlõunat eluhommikuse programmi järgi, sest see, mis oli hommikul suur, on õhtul väike, ning see, mis oli hommikul tõde, on õhtuks muutunud valeks.” (Modern Man in Search of a Soul)

Ja et teooriale lisada ka praktilist, aga mis peamine – positiivset – tõestust, siis teadmiseks, et illustratsiooniks oleva foto autoriks on täna 200ndat sünniaastapäeva tähistav Julia Margaret Cameron (1815 – 1879), viktoriaanliku ajastu fotograaf, kes on kuulus mitmete omaaegsete fotouuenduste ja kuulsuste fotode poolest. Kaunitaridest õdede seas sirgunud “inetu pardipoeg” alustas pildistamist nullist oma 48. eluaastal, mil tütar ja väimees kinkisid talle fotoaparaadi. Pildil aga on Cameroni Tseiloni-kodus Marianne North (1830-1890), teine sama kuulus viktoriaanlik maailmadaam Briti saartelt – bioloog, botaanik ja kunstnik, kes avastas oma reisidel mitmeid uusi taimeliike ja tegi tänuväärset tööd nende ülesjoonistamisel. Lauljaks õppinud North kaotas oma hääle ning reisis aastaid isa seltsis. 41. eluaastal, pärast isa surma, otsustas ta maailma eksootilistes paikades üksi reisides süstemaatiliselt taimi maalima hakata. Ehk olulisimad tööd ja kogutud andmed pärinevad tema reisilt Uus-Meremaale 1880.a, mille ta tegi Charles Darwini soovil. Tema piltide galerii on Kew Kuninglikus Botaanikaaias: http://prints.kew.org/category/botanical-art/marianne-north ning tema järgi on nimetatud neli taimeliiki.

Comments are closed.

Log in
Copyright © 2020 Eesti Analüütilise Psühholoogia Selts. All Rights Reserved.